istek listem 0

Güvenli Alışveriş

Rapid SSL Güvenlik Sertifikası

ikonol.com web sitesi, SSL güvenlik sertifikalarının yüksek standardı olan Rapid SSL 256 sertifikasına sahip bir alışveriş sitesidir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi, Web sitemiz çok sıkı güvenlik prosedürlerinden geçerek Rapid SSL ile bilgi güvenliğinizi sağlamıştır.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL kelimesinin açılımı (Secure Sockets Layer) dır. SSL sitenin güvenliğini değil siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Kullanıcı, siteyi ziyaret ettiğinde kendi kontrolünde olmayan bir bağlantı tipi kullanıyorsa ve https protokolünü kullanmıyorsa kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri vb. unsurlarının ikinci bir kişinin eline geçmesine olanacak sağlamış olur.

SSL Sertifikası Çalışma Prensibi

SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir. SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımlardır ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabilir. Anahtarlarınızı yarattıktan sonra (bu işlem tamamen otomatiktir), anahtarlardan biri (private key) sitenizde kalır. Diğer anahtar (public key) ise, siteye bağlantı kurmak isteyen kişilere gönderilir. Siteye bağlantı kurmak isteyen kişi, public key ile göndermek istediği mesajı güvence altına alır ve sitenize gönderir. Bu bilgi, sitenize ulaşırken yolda ikinci bir kişinin eline geçse bile, şifrenin çözülebilmesi için sizde kalan private key gerekmektedir. Kullanılan SSL yönteminin karmaşıklığına göre (40 bit, 128 bit) şifre ikinci bir kişinin eline geçse bile, bu bilginin çözülmesi çok ileri tekniklerle dahi çok uzun zaman alacaktır.


ikonol.com iyzico güvenli ödeme sistemlerini kullanır. Kart bilgileriniz şifrelenir ve üçüncü kişilerin ve aracıların erişimine karşı korunur. Ayrıca 3D Secure SMS sistemi ile ödeme yapabilirsiniz. 3D Secure ödeme seçiminizde kart sahibinin bankasında kayıtlı olan cep telefonuna şifre gönderilir.


iyzico nedir?

iyzico, e-ticaret sitelerine hızlı ve güvenli alternatif sanal pos sağlayan bir ödeme platformudur. 

Firmalar iyzico ile anlaştıktan sonra, bankalar tarafından iyzico’ya verilmiş olan sanal POS ları ve alternatif ödeme metodlarını kendi e-ticaret sitelerinde kolayca kullanabilmektedirler. 


Güvenlik – PSI DSS ve Fraud Kontrolü

PCI-DSS (Ödeme Kartı Sektör Veri Güvenliği Standardı) iyzico için temel konulardan biridir. Bu nedenle yalnızca en güvenli standart olan PCI aracılığıyla onaylanmış ve en yüksek PCI Hizmet Sağlayıcı Seviye “Level 1” sertifikasına sahibiz.

Böylece müşterilerimize 150 Fraud Filtresi ile, maksimum seviyede güvenliği garanti ediyoruz. iyzico'nun bir başka avantajı olan, iyzico API'nın akıllı modül çözümü sayesinde de PCI sertifikasını sizin almanız gerekmemektedir.

 

Yapılan işlemler kredi kartı ekstrelerinde nasıl gözükecek ?

iyzico, e-ticaret sitelerine ödeme alt yapısı sunmaktadır. Bunun yanında, ödeme kabul etmenin en kolay ve güvenli yoludur. Alışveriş yaptığınız site iyzico’nun ödeme alt yapısını kullandığı için, ekstrenizde firmamızın adı, “www.iyzico.com” olarak yer almaktadır.